Morningstar fondsrapport

<p class="ms_help_h2"> Dit tabblad biedt beleggers meer informatie over de eigenschappen van het beleggingsfonds. U vindt er ondermeer informatie over de volgende elementen: </p> <ul> <li> Morningstar Analyst Rating </li> <li> Morningstar Opinie </li> <li> Samenvatting van de verschillende pijlers: Management, Fondshuis, Proces, Rendement en Kosten. </li> </ul> De analisten bij Morningstar zijn onafhankelijk. Dat wil zeggen dat Morningstar niet betaald wordt voor het uitgeven van Analyst Rating en fondsrapporten. Het is de bedoeling om met deze rapporten beleggers een handig hulpmiddel te bieden om betere beleggingsbeslissingen te kunnen nemen. <br /li> <br /li> Vragen of opmerkingen? Klik <a href="http://www.morningstar.nl/nl/help/feedbackform.aspx?lang=nl-NL">hier</a> voor het contactformulier.×

Amundi ETF MSCI USA EUR

Analyse

Geschiktheid

Het Amundi MSCI USA-ETF is een geschikte keus om een kernblootstelling aan Amerikaanse aandelenmarkten toe te voegen aan een portefeuille. Net als de bekendere S&P 500 volgt de MSCI-index het resultaat van een gediversifieerde groep van in de VS gevestigde large- en mid-capbedrijven uit verschillende sectoren. De twee indices vertonen de afgelopen tien jaar zelfs een vrijwel perfecte correlatie met elkaar. Met een achterlopende gemiddelde standaardafwijking over vijf jaar van 18% zijn de MSCI USA en de S&P 500 ook even volatiel. Met rond 600 componenten heeft de MSCI USA een iets grotere blootstelling aan mid-capaandelen dan de S&P 500. Omdat het ETF het resultaat van een MSCI-index volgt, kan dit een goede aanvulling zijn op andere portefeuilleposities op basis van MSCI-indices, zonder overlappingen.

Ondanks de recente problemen blijft de VS 's werelds grootste economie, met een aantal van de beste ondernemingen en een uitstekend bedrijfsklimaat. Elke gespreide portefeuille zal waarschijnlijk een blootstelling hebben aan de Amerikaanse aandelenmarkt, omdat deze goed is voor rond een derde van de totale aandelenmarktkapitalisatie wereldwijd.

Naar boven

Overzicht

Vanaf begin 2000 tot en met eind 2009 verloor de MSCI USA-index gemeten in USD meer dan 40% van zijn waarde.  Hoewel dit voor beleggers een slecht resultaat was, is het grotendeels in lijn met de gemiddelde aandelenmarktrendementen in de rest van de ontwikkelde wereld. Over de lange termijn zijn de rendementen van de Amerikaanse markten uitstekend geweest. De aandelenmarkten van het land bieden nog steeds potentieel. Amerikaanse large-capbedrijven zijn voornamelijk multinationale giganten met sterke mondiale merken en blootstelling aan geavanceerde technologie en groei in opkomende markten.

Op basis van de achterlopende verhoudingen over twaalf maanden voor koers/boekwaarde, koer/kasstroom en koers/winst is het stijgingspotentieel momenteel niet zo aantrekkelijk. De index noteert nu hoger dan het achterlopende driejaarsgemiddelde voor alle drie waarderingskengetallen. En nu de winstmarge historische gezien op een hoog niveau liggen, kan een daling in de marges al snel het teruglopen van de koers/winstverhouding tot gevolg hebben.

De recessie van 2007-2009 is officieel ten einde en het groeitempo van het bbp stijgt. De huizenmarkt, de katalysator van de recessie, is nog steeds erg slecht. De huizenprijzen dalen niet zo sterk meer, maar de verkopen en nieuwbouw zijn nog steeds erg zwak. Overheidsinterventies in de vorm van subsidies voor het kopen van huizen en aanpassing van hypotheken lijken niet geleid te hebben tot een duurzaam herstel van de marktvraag van particulieren.

Nauw verbonden met de matige huizenmarkt is de zwakke arbeidsmarkt, die na het eind van de recessie nog maar weinig verbetering toont. De werkloosheid liep snel op omdat weinig economische sectoren de bouwvakkers en andere slachtoffers van de slechtere woningmarkt konden absorberen. De langdurig werklozen zullen uiteindelijk al hun spaargeld en uitkeringen hebben opgebruikt, waardoor de groei van de binnenlandse vraag op korte termijn beperkt wordt. Misschien is zelfs de groei op langere termijn in gevaar, als deze werkloosheid niet alleen het gevolg van cyclische ontwikkelingen blijkt te zijn, maar een symptoom van dieperliggende structurele problemen.

Grote bedrijven doen het goed, maar gedeeltelijk ten koste van de beroepsbevolking. Door grote aantallen werknemers te ontslaan als antwoord op de cyclische conjunctuurverslechtering kon Amerika zijn winstmarges beschermen, maar misschien ten kosten van de groeivooruitzichten op termijn. Met beperkte verwachtingen van loongroei en de vrees dat het verlies van een baan zal leiden tot langdurige werkloosheid zal de Amerikaanse consument, die goed is voor meer dan twee derde van het bbp, niet de motor zijn die het land weer uit de recessie haalt.

Naar boven

Constructie van de index

De MSCI USA NR EUR-index omvat ongeveer 85% van de totale float-adjusted marktkapitalisatie van de Amerikaanse aandelenmarkt. De weging van effecten wordt bepaald op basis van de marktkapitalisatie, aangepast om rekening te houden met de 'free float', het aantal vrij verhandelbare aandelen. Omdat er bij bedrijven die zelf een groot deel van hun aandelen houden een kleiner deel van hun totale marktkapitalisatie vrij beschikbaar is op openbare beurzen, is de aanpassing aan de free float bedoeld om ervoor te zorgen dat de onderliggende liquiditeit van de participaties beter is in verhouding tot een weging louter op basis van marktkapitalisatie. MSCI gebruikt een transparant op regels gebaseerd selectiesysteem voor de elk kwartaal plaatsvindende beoordelingen om in de index opgenomen te worden. De herziening vindt twee maal per jaar plaats en er zijn bufferzones om het verloop te minimaliseren. De index heeft een evenwichtige sectorverdeling; de hoogste sectorwegingen komen voor rekening van zijn informatietechnologie (19%), financiële waarde (16%) en gezondheid (12%).

Naar boven

Constructie van het product

Het Amundi MSCI USA-ETF gebruikt een swapgebaseerde replicatie om de prestaties van de benchmarkindex te volgen. In plaats van het houden van de werkelijke indexeffecten, zoals in een ETF met fysieke replicatie, heeft het fonds een vervangend mandje van effecten in bezit, die al dan niet lijken op die in de index. In dit geval bestaat het vervangende mandje uit Europese blue-chipaandelen. Als onderdeel van de swapovereenkomst ruilt Amundi het resultaat van dit mandje in voor het benchmarkrendement, onder aftrek van kosten. De swaptegenpartij is Credit Agricole, die ook de rol van bewaarder vervult. ICBE vereist dat afgeleide instrumenten van een afzonderlijke tegenpartij niet meer mogen uitmaken dan 10% van de intrinsieke waarde van een fonds. In de praktijk reset Amundi het vervangingsmandje voor het fonds zodra de tegenpartijblootstelling 4-5% van het fondsvermogens bedraagt, of minimaal drie maal per maand. In tegenstelling tot de meeste andere ETF-aanbieders, die de swaps resetten naar nul, corrigeert Amundi de tegenpartijblootstelling gewoonlijk tot 2-3% bij het resetten van de swapcontracten. Amundi houdt zich binnen zijn ETFs niet met effectenuitlening bezig. Het ETF keert geen dividenden uit aan beleggers. Het is in Frankrijk gevestigd en wordt in euro verhandeld aan Euronext Paris, Deutsche Börse en Borsa Italiana.

Naar boven

Kosten

Dit ETF heeft een total expense ratio van 0,28%, lager dan die van de meeste concurrerende fondsen.

Naar boven

Alternatieven

Andere grote ETF-aanbieders zoals db x-trackers, Lyxor, ComStage, Credit Suisse, HSBC, Source, iShares en UBS bieden ook producten aan die het resultaat van de MSCI USA-index volgen. Met 0,25% heeft ComStage de laagste TER van deze fondsen, maar de kosten van alle fondsen verschillen maximaal maar 10 basispunten van elkaar. Alleen UBS, HSBC en Credit Suisse gebruiken fysieke replicatie om het indexrendement te volgen, terwijl de andere aanbieders kiezen voor swapgebaseerde replicatie.

Er zijn ook veel ETFs die de S&P 500 volgen, een voor marktkapitalisatie gewogen index die een breder scala aan Amerikaanse bedrijven volgt. In de meeste gevallen hebben de ETFs die de S&P 500 volgen een lagere TER dan deze MSCI USA-tracker. Het eerste en nog steeds verreweg het grootste in Europa beschikbare ETF dat de S&P 500 volgt, is het iShares S&P 500-ETF dat een TER van 0,40% berekent. Dit ETF wordt verhandeld aan de London Stock Exchange, Deutsche Börse, Euronext Amsterdam, SIX Swiss Exchange en Borsa Italiana. Wij bevelen het aan voor grote institutionele beleggers. Kleinere langetermijnbeleggers met minder zorgen over koersimpact geven misschien de voorkeur aan het HSBC S&P 500-ETF, dat aan de London Stock Exchange en SIX Swiss Exchange staat genoteerd en een TER van 0,15% berekent of het aan Deutsche Börse en SIX Swiss Exchange genoteerde ComStage S&P 500-ETF, met een TER van 0,18%.

Naar boven