Tesla: testen robotaxi beginnen op 12 juni

Tesla op koers voor marktaandeelwinst op de lange termijn in de markt voor autonome taxidiensten.

Seth Goldstein, CFA 30 mei, 2025 | 9:12
Facebook Twitter LinkedIn

Ladegerät mit Tesla-Logo an einer Supercharger-Schnellladestation für das Elektrofahrzeugunternehmen Tesla Motors.

Morningstar maatstaven voor aandeel Tesla


Bloomberg meldde dat Tesla TSLA van plan is om op 12 juni te beginnen met het testen van zijn robotaxidienst in Austin, Texas. Volgens het rapport heeft Tesla al een eerste bestuurderloze test uitgevoerd op de openbare weg in Austin met een ingenieur in de passagiersstoel. Aandelen Tesla stegen met 2% in de nabeurshandel.

Waarom het belangrijk is: Tesla’s robotaxi die van productconcept naar testfase gaat, is een belangrijke stap in de richting van de lancering van een robotaxidienst. Het management zei dat de testlancering in juni zou plaatsvinden. Wij interpreteren de vastgestelde datum als een teken dat het management ervan overtuigd is dat de software klaar is om getest te worden.

Volgens het rapport is Tesla van plan om 10 robotaxi’s te testen. Op basis van onze schatting dat robotaxi’s 15 ritten per dag maken, zou Tesla hiermee minstens 4.500 tests per maand kunnen uitvoeren, zo niet meer. Dit zou Tesla in staat moeten stellen om eventuele problemen met de robotaxiservice sneller te identificeren en op te lossen dan met een kleinere vloot.

De conclusie: We handhaven onze schatting van $250 voor de Fair Value van Tesla. Hoewel we ervan uitgaan dat Tesla’s robotaxiservice in juni begint met testen, voorspellen we dat de multicity robotaxiservice pas in 2028 zal worden gelanceerd, omdat we denken dat de software nog niet klaar is voor brede toepassing.

Tegen de huidige prijzen beschouwen we Tesla-aandelen als overgewaardeerd, waarbij het aandeel ruwweg 45% boven onze Fair Value Estimate en in het 2-sterrengebied handelt. We zien veel optimisme in het aandeel dat impliciet uitgaat van de lancering van Tesla’s robotaxi volgend jaar, in lijn met de tijdlijn van het management.

Langetermijnvisie: We voorspellen dat Tesla de komende jaren zijn robotaxidienst met succes zal uitrollen en nieuwe steden zal aandoen. We zien Tesla en Alphabet’s Waymo marktaandeel winnen op de markt voor ritbezorging, omdat ze goedkopere ritten kunnen aanbieden dan traditionele ritbezorgingsdiensten.


De auteur of auteurs hebben geen positie in effecten die in dit artikel genoemd worden. Ontdek meer over Morningstar's redactionele beleid.

Facebook Twitter LinkedIn

Over de auteur

Seth Goldstein, CFA  is aandelenanalist bij Morningstar

© Copyright 2025 Morningstar, Inc. Alle rechten voorbehouden.

Voorwaarden        Privacybeleid        Cookie Settings        Beleidsdocumenten