De prestaties van hedge funds schommelen dit jaar op en neer. Na een sterk eerste kwartaal daalden de rendementen in het tweede kwartaal met een verlies van 1,4 procent voor de Morningstar MSCI Compisite AW Hedge Fund Index. Maar de resultaten van hedge funds zijn niet de enige zorg, althans in Europa en de Verenigde Staten. De regels voor hedge funds veranderen en ze veranderen snel.
Op 15 juni van dit jaar trad een deel van de Dodd-Frank Act in werking, dat private fondsadviseurs met meer dan USD 5 miljard onder beheer voorschrijft substantiële informatie over hun fonds(en) te overleggen aan de Securities and Exchange Commission (SEC). Ofschoon kleinere fondsbeheerders met minder dan USD 150 miljoen onder beheer zich pas april volgend jaar naar deze wet meten schikken, zorgt de toegenomen regelgeving voor toegenomen juridische kosten voor gehele Amerikaanse hedge fund sector. Volgens de Global Hedge Fund Survey van KPMG/AIMA is 98 procent van de ondervraagde hedge funds van plan meer personeel aan te nemen om aan de compliance eisen te werken.
Naast de groeiende regeldruk en daaraan verbonden kosten verliezen hegde funds in de VS enkele van hun institutionele klanten door de strakkere regelgeving. Grote banken zijn begonnen met het terugtrekken van hun posities in hedge funds als reactie op de handelsrestricties die de Volcker Rule oplegt. Die schrijft voor dat banken hun investeringen in private fondsen reduceren tot drie procent of minder van hun Tier 1 kapitaal.