Welkom bij Morningstar.nl! Bekijk de veranderingen en ontdek hoe onze nieuwe functionaliteiten u kunnen helpen bij uw beleggingsbeslissingen.

Markt Index Prestaties: Totaal geannualiseerd Rendement in Euro

Een uitgebreid overzicht met de gemiddelde rendementen voor verschillende wereldwijde indices (MSCI, FTSE, Citigroup, etc.) Bepaalde indices kunnen gebruikt worden als benchmark voor de Portefeuille Manager tool.×
IndexYTD Return%1 Year Return %3 Year Anlsd %5 Year Anlsd %Date
MSCI World/Information Tech NR USD3,3033,8220,6718,3825-02-2020
Morningstar US Large Growth TR EUR5,5626,6018,5014,7025-02-2020
Morningstar US Growth TR EUR5,1424,6517,4413,8825-02-2020
S&P Global Clean Energy TR USD16,8744,6017,357,5825-02-2020
FTSE EPRA Nareit Switzerland TR EUR13,2957,5216,7512,1125-02-2020
Russell 1000 Growth TR USD3,2525,7716,3614,4325-02-2020
Morningstar US Mid Growth TR EUR3,3720,1914,5011,4125-02-2020
MSCI Russia NR USD-4,9529,0713,6715,4625-02-2020
S&P Global Water TR3,8525,4513,1311,3425-02-2020
MSCI ACWI Growth NR USD2,2722,1112,4610,2625-02-2020
Morningstar US Large Cap TR EUR1,0420,9611,8211,9025-02-2020
Athens Exchange Athex Composite TR-8,5425,4811,580,2425-02-2020
MSCI World/Utilities NR USD8,1524,8811,539,4225-02-2020
MSCI Portugal NR EUR7,3724,6211,377,2325-02-2020
DJ Islamic World TR USD0,7819,1011,329,6025-02-2020
MSCI Denmark NR DKK3,3622,6211,237,7025-02-2020
FTSE EPRA Nareit Developed Europe TR EUR2,7723,0911,155,9825-02-2020
FTSE Italia AllShare TR EUR-1,7516,3410,995,0325-02-2020
S&P 500 TR USD0,3219,1710,8911,3725-02-2020
Russell 1000 TR USD0,6418,9010,7911,1525-02-2020
Morningstar US Small Growth TR EUR2,319,3510,739,8225-02-2020
Morningstar US Market TR USD0,5618,3310,5711,0225-02-2020
Morningstar US Market TR GBP0,5618,3310,5711,0225-02-2020
Morningstar US Market TR EUR0,5618,3310,5711,0225-02-2020
Russell 3000 TR USD0,4317,8810,3410,8825-02-2020
MSCI Switzerland NR CHF1,2822,7710,286,6225-02-2020
Fideuram Azionari Italia TR EUR3,7320,2210,265,3921-02-2020
EMIX Global Mining Global Gold TR USD11,4446,7010,2413,0124-02-2020
MSCI Taiwan NR USD-1,4827,5710,179,3525-02-2020
MSCI Germany Small Cap NR EUR-4,1211,0610,019,5125-02-2020
FTSE EPRA Nareit Eurozone TR EUR2,2215,659,966,5025-02-2020
MSCI China NR USD1,808,569,847,0925-02-2020
Morningstar US Large Core TR EUR0,5521,919,7811,1025-02-2020
MSCI World/Health Care NR USD-0,2215,339,677,2425-02-2020
Tel Aviv SE TA 125 TR ILS3,6622,389,447,7125-02-2020
Red Rocks Gbl Listed Private Eqty TR USD-0,4720,489,279,3025-02-2020
MSCI Golden Dragon NR USD0,6910,349,057,4625-02-2020
Morningstar US Core TR EUR0,1519,669,0410,3725-02-2020
NASDAQ OMX Copenhagen 20 PR DKK4,6321,049,046,4925-02-2020
FTSE EMU GBI 10+ Yr EUR6,8220,828,815,1225-02-2020
MSCI Europe Growth NR EUR-0,3418,248,665,9125-02-2020
MSCI BRIC NR USD-0,029,818,627,1225-02-2020
S&P Global Infrastructure TR USD2,0317,538,527,1625-02-2020
Fideuram Azionari America TR EUR6,3521,918,448,5221-02-2020
Morningstar US Mid Cap TR EUR-0,2613,728,359,2925-02-2020
MSCI World NR USD-0,4015,508,288,0225-02-2020
NASDAQ OMX Helsinki Benchmark Cap GR EUR-0,238,658,198,2525-02-2020
Cat 25%Barclays US Agg TR&75%FTSE Wld TR3,0018,018,167,9024-02-2020
MSCI Sweden Small Cap NR SEK1,5523,248,159,3625-02-2020
Cat 50%MSCI Wld/CD NR&50%MSCI Wld/CS NR2,2518,098,118,1324-02-2020
Cat 25%Barclays EurAgg TR&75%FTSE Wld TR2,0215,858,037,3824-02-2020
Cat 25%Tel Aviv Bd&75%Tel Aviv SE TA 254,1820,818,006,5109-02-2020
MSCI ACWI NR USD-0,6014,387,947,6525-02-2020
DJ Global TR USD-0,7314,047,907,8425-02-2020
Euronext Paris CAC 40 NR EUR-4,8811,127,875,5125-02-2020
Russell Mid Cap TR USD-0,2413,547,798,5925-02-2020
Euronext Paris SBF 120 NR EUR-4,1411,057,765,5825-02-2020
Morningstar US Mid Core TR EUR0,1414,617,488,5325-02-2020
FTSE EPRA Nareit Global TR USD2,7715,407,446,8025-02-2020
MSCI Europe Small Cap NR EUR-2,4914,407,356,9625-02-2020
MSCI EMU Small Cap NR EUR-3,0911,257,347,1425-02-2020
MSCI EMU SMID NR EUR-2,1811,687,306,5025-02-2020
MSCI Europe ex UK Small Cap NR EUR-1,8913,397,207,9725-02-2020
Euronext AEX All Share TR EUR-2,708,287,206,3325-02-2020
MSCI Europe SMID NR EUR-2,0614,167,155,9525-02-2020
Refinitiv Global CB TR USD6,5916,637,056,1224-02-2020
NASDAQ Biotechnology TR USD2,7813,477,022,7724-02-2020
Cat 50%MSCI WldFree NR&50%MSCI Sweden NR1,6817,286,895,6724-02-2020
FTSE 250 Ex Investment Trust TR GBP-4,2416,056,893,5625-02-2020
MSCI EM Europe NR EUR-6,1214,156,826,0525-02-2020
Cat 75%Tel Aviv Bd&25%Tel Aviv SE TA 253,8519,146,796,3609-02-2020
MSCI AC Asia Ex Japan NR USD-0,626,906,775,7225-02-2020
Cat 50%Barclays US Agg TR&50%FTSE Wld TR4,1017,246,756,7824-02-2020
Vietnam VN Index-2,61-4,686,698,0625-02-2020
Tel Aviv SE Gov Bond - CPI Linked TR ILS6,5621,816,655,7725-02-2020
MSCI Nordic Countries Small Cap NR USD-0,1014,866,618,8025-02-2020
MSCI Europe Ex UK NR EUR-1,9713,096,574,3325-02-2020
Cat 50%Barclays EurAgg TR&50%FTSE Wld TR2,1513,036,525,7724-02-2020
Cat 90%Tel Aviv Bd&10% Tel Aviv SE TA 253,7618,606,386,2509-02-2020
Cat 50%Citi ESBI Indo&50%MSCI Indo NR0,8410,236,365,4902-02-2020
ICE BofA Sterling HY TR GBP2,4815,766,303,8425-02-2020
MSCI AC Asia Pac Ex JPN NR USD-0,447,896,235,4425-02-2020
FTSE EPRA Nareit Developed Asia TR USD1,438,616,185,2625-02-2020
MSCI Nordic Countries NR EUR-0,0511,656,163,8325-02-2020
Tel Aviv SE Gen Bond CPI Linked TR ILS5,3418,726,156,3325-02-2020
Tel Aviv SE All Gov Bond TR ILS6,1820,246,096,1825-02-2020
FTSE EPRA Nareit United States TR USD5,0516,966,017,2225-02-2020
Cat 50%Barclays Eu Agg&50%FTSE AW Dv Eur1,8614,365,964,3609-02-2020
Cat 92.5%TA SE GC TR&7.5%TA SE GConv TR3,3717,475,957,1509-02-2020
MSCI India NR USD1,0411,345,943,7225-02-2020
STOXX Europe 600 NR EUR-2,5411,875,913,7525-02-2020
Fideuram Azionari Internazionale TR EUR3,4516,415,876,0021-02-2020
Refinitiv Global Hgd CB TR EUR3,6810,545,874,1724-02-2020
Tel Aviv SE All Bond5,4318,675,846,5125-02-2020
Morningstar US Large Val TR EUR-3,8210,935,838,9925-02-2020
Cat 75%BofAML Twn Gvt TR&25%MSCI Twn NR1,8615,845,806,5009-02-2020
Tel Aviv SE Yeter- Rest of shares TR ILS7,1922,015,8016,0825-02-2020
Cat 40%Citi SwissGBI&60%MSCI Wld Free NR2,8714,485,755,4624-02-2020
Morningstar US Mid Core PR EUR-0,0412,625,656,6625-02-2020
MSCI Europe High Div Yld NR EUR-4,169,505,643,4325-02-2020
Morningstar Eurozone 50 GR EUR-4,2112,535,623,6425-02-2020
MSCI EMU NR EUR-3,2310,295,623,7725-02-2020
BBgBarc US Corp Bond TR USD6,9520,575,625,8025-02-2020
MSCI Brazil NR USD-6,973,295,618,2625-02-2020
MSCI Europe NR EUR-2,8410,915,613,4725-02-2020
Morningstar DM Europe 100 GR EUR-3,3412,205,603,2225-02-2020
Morningstar EM Corp Bd TR USD6,3118,595,607,4325-02-2020
MSCI World High Dividend Yield NR USD-3,0810,755,526,2125-02-2020
MSCI Hong Kong NR HKD-0,81-3,215,506,0925-02-2020
FTSE WBIG Eastern Europe EUR2,3610,735,413,9925-02-2020
MSCI EM NR USD-1,985,995,384,6225-02-2020
JPM EMBI Global Diversified TR USD5,6516,765,337,3425-02-2020
MSCI AC Asia Pacific NR USD-1,378,435,305,6025-02-2020
JPM CEMBI Broad Diversified TR USD5,9116,825,277,0225-02-2020
Cat 75%Barclays US Agg TR&25%FTSE Wld TR5,2116,365,265,5724-02-2020
Russell 1000 Value TR USD-2,1412,045,217,7925-02-2020
BBgBarc Gbl Agg Corp 0901 TR Hdg USD6,3618,035,165,6725-02-2020
FTSE Polish GBI PLN-0,195,755,052,3025-02-2020
Morningstar EM Composite Bd TR USD6,1117,325,046,9625-02-2020
MSCI EAFE NR USD-2,539,905,024,0925-02-2020
BBgBarc Gbl Agg Corp TR Hdg GBP4,3615,805,011,0825-02-2020
Euronext BEL 20 NR EUR-3,169,445,013,5525-02-2020
MSCI Singapore NR SGD-3,194,415,003,0625-02-2020
Markit iBoxx GBP NonGilts TR4,5914,654,992,0025-02-2020
BBgBarc Sterling Agg TR GBP5,8315,074,982,1325-02-2020
Cat 75%Barclays EurAgg TR&25%FTSE Wld TR2,2610,204,954,0924-02-2020
Cat 50%JPM EMBI Plus TR&50%MSCI EM NR2,5611,794,885,9324-02-2020
Cat 50%Citi SwissGBI&50%MSCI Wld Free NR2,9913,354,854,6524-02-2020
MSCI ACWI Small NR USD-2,717,374,786,5925-02-2020
Morningstar US Value TR EUR-3,989,124,748,4025-02-2020
ICE BofA Gbl HY Constnd TR HGBP2,1611,974,722,4425-02-2020
MSCI Pacific Ex Japan NR USD-0,296,484,724,7925-02-2020
FTSE Act UK Cnvt Gilts All Stocks TR GBP6,0514,584,721,9725-02-2020
ICE BofA Gbl HY Constnd TR USD3,4812,974,716,6025-02-2020
Cat 75%Barclays Eu Agg&25%FTSE AW Dv Eur1,7810,604,643,3609-02-2020
BBgBarc Gbl Agg Corp TR USD5,2215,814,584,6025-02-2020
MSCI Frontier Markets GR USD-1,0910,004,573,1225-02-2020
BBgBarc US Corporate High Yield TR USD3,5912,994,546,5525-02-2020
Russell 2000 TR USD-2,534,834,537,3625-02-2020
NASDAQ OMX Helsinki 25 PR EUR0,353,344,504,2725-02-2020
MSCI World/Comm Services NR USD1,4719,044,495,0625-02-2020
JPM Asia Credit TR USD5,9916,204,496,0325-02-2020
Morningstar EM Sovereign Bd TR USD5,8415,754,396,6125-02-2020
Markit iBoxx ALBI TR USD3,4811,554,354,2825-02-2020
MSCI Frontier Markets NR USD-1,099,684,262,7525-02-2020
FTSE Small Cap Ex Invest Trust TR GBP-0,7814,964,253,9925-02-2020
FTSE AllSh TR GBP-4,787,894,242,2225-02-2020
MSCI Australia NR USD0,4011,784,134,3725-02-2020
BBgBarc Pan Euro HY Euro TR EUR0,317,724,124,2325-02-2020
Morningstar US Small Cap TR EUR-2,085,404,116,9125-02-2020
Cat 50%Citi NorwegianGBI&50%FTSE Wld TR0,8810,904,104,0009-02-2020
BBgBarc Global Aggregate TR Hdg USD6,0714,474,094,7725-02-2020
BBgBarc Gbl Infl Linked TR Hdg GBP5,6314,074,081,2925-02-2020
BBgBarc Gbl Infl Linked TR Hdg USD7,6415,984,085,7125-02-2020
MSCI Canada NR USD1,5512,354,024,0925-02-2020
BBgBarc Global Aggregate TR Hdg GBP4,0812,373,990,2725-02-2020
FTSE EMU GBI EUR3,038,903,962,5725-02-2020
Euronext Paris CAC Mid&Small NR EUR-4,794,983,955,4525-02-2020
JPM ACI Non Investment Grade TR USD5,0814,483,927,4625-02-2020
Morningstar Metals Cmdty TR USD9,2821,543,914,4525-02-2020
MSCI World/Financials NR USD-2,6111,453,826,1925-02-2020
Morningstar China Large Cap CNY2,628,803,771,1525-02-2020
MSCI Sweden NR SEK-0,7713,263,752,2025-02-2020
BBgBarc US Agg Bond TR USD6,4415,633,744,3325-02-2020
Markit iBoxx ALBI China Offshore TR CNH3,934,663,723,4925-02-2020
JPM GBI-EM Global Diversified TR USD0,9810,803,683,3425-02-2020
Fideuram Azionari Area Euro TR EUR2,1215,443,682,6321-02-2020
Morningstar US Small Core TR EUR-3,647,603,646,9825-02-2020
Cat 50%Citi PolishGBI&50%MSCI Poland NR-0,90-1,633,641,3109-02-2020
Cat 40%CitiSwGBI&30%MSCISw&30%MSCIWd1,5011,903,603,3224-02-2020
MSCI Thailand NR THB-11,39-12,113,583,0325-02-2020
BBgBarc Gbl Infl Linked TR USD6,0313,553,563,6425-02-2020
JPM CEMBI Broad Diversified Hdg TR EUR2,198,773,553,9925-02-2020
JPM EMBI Global Diversified Hedge TR EUR1,938,663,544,2425-02-2020
MSCI ACWI Value NR USD-3,496,863,475,0025-02-2020
BBgBarc Pan Euro Agg TR EUR2,938,553,462,2125-02-2020
BBgBarc Gbl Agg Corp 0901 TR Hdg EUR2,649,903,402,6625-02-2020
Cat 50%CitiSwGBI&25%MSCISw&25%MSCIWd2,0912,333,373,2209-02-2020
BBgBarc Euro Agg Bond TR EUR2,447,373,352,3225-02-2020
TOPIX TR JPY-4,547,193,346,1025-02-2020
Fideuram Bilanciati TR EUR2,1010,113,342,3321-02-2020
FTSE US GBI USD7,3015,383,323,8025-02-2020
MSCI World/Materials NR USD-5,874,543,253,8925-02-2020
BBgBarc Global Aggregate TR USD4,5211,713,213,5625-02-2020
ICE BofA Gbl HY Constnd TR HEUR0,456,383,214,1725-02-2020
BBgBarc Euro Infln Lkd TR EUR1,737,953,101,9525-02-2020
Fideuram Azionari Paesi Emergenti TR EUR-0,437,523,082,5421-02-2020
BBgBarc Gbl Agg Corp TR Hdg CHF5,0616,973,022,3825-02-2020
Morningstar US Mid Val TR EUR-4,226,212,997,7325-02-2020
Markit iBoxx ALBI Singapore TR SGD0,647,582,933,6325-02-2020
MSCI Indonesia NR IDR-3,240,682,872,1825-02-2020
BBgBarc Gbl Infl Linked US TIPS TR USD6,2414,732,803,8225-02-2020
Beassa ALBI TR ZAR-2,674,932,722,4325-02-2020
FSE DAX TR EUR-3,4611,172,712,6725-02-2020
BBgBarc Euro Agg Corps TR EUR1,325,712,622,2425-02-2020
Fideuram Azionari Pacifico TR EUR-0,428,262,563,0421-02-2020
Cat 75%Citi SwissGBI&25%MSCI Wld Free NR3,3110,502,562,5824-02-2020
Markit iBoxx ALBI Hong Kong TR HKD6,1310,732,523,6325-02-2020
MSCI Europe Value NR EUR-5,373,582,470,8925-02-2020
MSCI EM Latin America NR USD-5,57-1,122,473,7425-02-2020
Refinitiv Europe CB TR EUR2,929,012,432,0424-02-2020
BBgBarc Gbl Infl Linked TR Hdg EUR3,898,142,432,7825-02-2020
MSCI AC Asia Pacific ex Japan HDY NR USD-4,221,352,412,2325-02-2020
BME IBEX 35 NR EUR-2,873,762,40-0,3525-02-2020
MSCI AC ASEAN NR USD-5,89-4,032,390,8425-02-2020
MSCI Korea NR USD-3,34-0,642,394,6825-02-2020
BBgBarc Global Aggregate TR Hdg EUR2,366,622,371,8325-02-2020
Fideuram Bilanciati Obblig TR EUR1,707,712,281,9621-02-2020
Morningstar Shrt-Only Cmdty TR USD15,8116,022,284,5325-02-2020
S&P Global Agribusiness Equity TR USD-6,624,422,202,6725-02-2020
Fideuram Obbl Misti TR EUR1,867,232,171,3821-02-2020
Beassa 1-3 Yr TR ZAR-3,432,542,082,9825-02-2020
MSCI Austria NR EUR-9,45-4,082,035,0425-02-2020
BBgBarc Global Aggregate TR Hdg CHF4,7813,471,991,5525-02-2020
Fideuram Obbl Eur Govt M/L Temn TR EUR1,956,001,970,7921-02-2020
MSCI China A Onshore NR CNY7,1017,071,940,8125-02-2020
MSCI Emerging Markets SMID NR USD-2,852,431,802,3725-02-2020
Fideuram Obbl Euro Corp IG TR EUR1,154,801,771,3621-02-2020
Tel Aviv SE Makams T-Bill TR ILS4,1410,191,733,9025-02-2020
FTSE Japanese GBI JPY2,997,511,474,5025-02-2020
S&P Global Natural Resources TR USD-8,96-4,331,412,0825-02-2020
BBgBarc US Aggregate 1-3 Yr TR USD4,279,081,392,7025-02-2020
BBgBarc Sterling Agg 1-3 Yr TR GBP1,885,701,17-1,6125-02-2020
FTSE GBP EuroDep 3 Mon GBP1,644,881,10-1,9625-02-2020
ICE BofA USD 3M Dep OR CM TR USD3,677,031,062,3025-02-2020
FTSE USD EuroDep 3 Mon USD3,616,811,032,3325-02-2020
STeFI Composite ZAR-3,452,391,012,2825-02-2020
STeFI 3 Month NCD ZAR-3,502,030,671,9325-02-2020
Morningstar Energy Cmdty TR USD-14,42-5,850,62-5,9125-02-2020
Cat 75%CitiSwGBI&12.5%MSCISw&12.5%MSCIWd1,347,140,591,0924-02-2020
BBgBarc Euro Agg Corp 1-3 Yr TR EUR0,191,100,460,7125-02-2020
Fideuram Obbl Eur Govt Breve Temn TR EUR0,301,860,320,0321-02-2020
FTSE Swiss GBI CHF3,777,830,270,5025-02-2020
FTSE Danish GBI 3-5 Yr DKK0,620,660,120,2925-02-2020
BBgBarc Euro Agg 1-3 Yr TR EUR0,140,510,110,2325-02-2020
BBgBarc Euro Agg Govt 1-3 Yr TR EUR0,110,370,020,1325-02-2020
EONIA Capitalisé 360j TR EUR-0,07-0,41-0,38-0,3221-02-2020
FTSE EUR EuroDep 3 Mon EUR-0,07-0,45-0,43-0,3525-02-2020
Morningstar Shrt/Flt Cmdty TR USD8,726,46-0,500,5325-02-2020
FTSE 100 PR GBP-5,551,64-0,61-2,3325-02-2020
FTSE Danish GBI 1-3 Yr DKK0,05-0,50-0,63-0,4425-02-2020
MSCI AC Asia Ex JPN Small NR USD-1,83-0,72-0,670,9525-02-2020
FTSE Swiss GBI 1-3 Yr CHF2,506,11-0,72-0,4825-02-2020
FTSE CHF EuroDep 1 Mon CHF2,316,00-0,83-0,6625-02-2020
BBgBarc Global Aggregate TR Hdg NOK-0,584,13-0,91-0,0825-02-2020
FTSE/JSE All Share TR ZAR-8,93-3,88-1,15-1,2025-02-2020
FTSE Swedish GBI SEK1,183,31-1,64-0,7925-02-2020
Morningstar US Small Val TR EUR-4,78-1,35-2,003,7625-02-2020
S&P Pan Africa TR-8,41-4,05-2,02-2,2325-02-2020
Morningstar Lng/Shrt Cmdty TR USD-1,31-2,20-2,22-2,2425-02-2020
BBgBarc Gbl Infl Linked Sweden TR USD-0,511,09-2,38-0,4625-02-2020
S&P Mid-East and Africa BMI TR USD-6,61-2,99-2,46-2,0325-02-2020
Morningstar Lng-Only Cmdty TR USD-7,25-2,24-2,63-3,9425-02-2020
MSCI Poland NR EUR-10,39-16,50-2,86-2,6125-02-2020
Morningstar Lng/Flt Cmdty TR USD-2,62-1,89-3,03-1,9925-02-2020
OSE Statsobligasjonsind 3.00-2,68-3,18-3,79-2,3625-02-2020
Morningstar Lng/Shrt Cmdty ER USD-1,54-4,16-3,84-3,2925-02-2020
Morningstar Livestock Cmdty TR USD-8,96-11,75-3,84-4,3225-02-2020
FTSE SEK EuroDep 3 Mon SEK-0,64-0,20-3,89-2,6825-02-2020
FTSE Swedish GBI 1-3 Yr SEK-0,44-0,51-3,91-2,5125-02-2020
OSE Statsobligasjonsind 0.25-3,13-3,19-4,03-2,6625-02-2020
OSE Statsobligasjonsind 1.00-3,15-3,33-4,07-2,6725-02-2020
MSCI World/Energy NR USD-13,02-13,78-5,17-3,5325-02-2020
Cat 50%FTSE/JSE SC TR&50%FTSE/JSE MC TR-7,34-5,02-7,29-3,3110-02-2020
MSCI Turkey NR EUR-2,57-4,67-9,45-10,1025-02-2020
Morningstar Agriculture Cmdty TR USD-1,87-0,81-9,99-5,8325-02-2020
FTSE/JSE SA Listed Property TR ZAR-18,34-21,02-14,77-8,2525-02-2020

Een uitgebreide lijst van indices. Voor elke marktindex wordt het rendement over 1, 3 en 5 jaar gegeven. De belangrijkste indexen worden vermeld: MSCI, FTSE, Citigroup, Lehman Brothers en JP Morgan.

Bevestiging bezoeker


Onze website maakt gebruik van cookies en andere technologieën om een op u afgestemde ervaring te kunnen leveren, en te begrijpen hoe u en andere bezoekers onze website gebruiken. Zie 'cookie opties' voor verdere details.

  • Andere Morningstar websites
© Copyright 2018 Morningstar, Inc. Alle rechten voorbehouden.      Gebruiksvoorwaardenen      Privacybeleid.    Cookie toestemming